Su Kaçağı Tespit
Ana Sayfa / Su Kaçağı & Sızıntısı  / Gaziantep  Su Kaçağı Tespit

Su Kaçağı Tespit

Su Kaçağı tespit ve onarımı için doğru şirketi nasıl seçmeliyim?

Tecrübeli uzmanlarımızın kullandığı modern teknoloji, su kaçaklarını başarıyla tespit edip, onararak gayrimenkul sahibi veya kiracılarını binlerce liralık gereksiz masraf ve istenmeyen hasarlardan korumaktadır. Ne yazık ki birçok gayrimenkul sahibi ve kiracısı su tesisatı problemlerinde halen eski yöntemlerle kırarak araştırma yapan ve onları yeni problemlerle yüzleştiren tesisatçıları çağırmaktadır. Gereksiz masraf ve hasarlardan korunmak için aşağıda su tesisatı ve rutubet problemleriniz için bir şirket seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususları sıraladık;

1. Teknoloji : Çalışacağınız şirketin su kaçağı tespiti için gerekli teknolojik derinliği var mı? Sadece bir yöntemle mi su kaçağını arıyor, alternatif yöntemi var mı? Gerçek bir kurumsal şirketle mi muhatapsınız yoksa bir telefon ile çalışan tek adam mı?

2. Garanti : Eğer su kaçağını bulamazsa ne olur? Yada su kaçağı olan noktayı değilde yanlış bir noktayı tespit ederse ne olur? Su kaçağı gibi sızıntıların genelde gizli kaldığı bir problem için yapılan işe verilen garanti gerçekten önemlidir.

Eğer su kaçağı problemi yaşıyorsanız, sorununuzun çözümü için vereceğiniz karar hem cüzdanınızdaki paranıza hem de gayrimenkulünüzün değerine etki edecektir. Hiç kimse yanlış insanlarla çalışarak sonrasında fahiş ödemelere maruz kalmak veya gayrimenkulünün zarar görmesini istemez.  

Su Kaçağı Uzmanı, ev ve işyeri sahiplerine binlerce liraya mal olabilecek sorunları en kaliteli, hızlı ve ekonomik şekilde çözmeye odaklanmıştır.

 • Doğru, Su Kaçağı noktasal tespiti iki unsurun kombinasyonu ile mümkündür:
 • Özel eğitimli uzmanlar: Teknisyenlerimiz sektörün en kapsamlı eğitim programından geçmiştir. Teknolojideki yeniliklere göre bilgileri sürekli güncellenerek, en zor su tesisatı ve rutubet problemlerini gayrimenkulunuze zarar vermeden bulup onarmak için üstün beceriyle donatılmıştır.
   
 •  Modern ve nitelikli cihazlar: Su Kaçağı Uzmanı, yapılardaki en zor problemlerin tespit ve onarımını temin edecek metod ve teknolojiyi kullanmaktadır.

Sorunsuz hizmet: Sloganımız, "tadilatsız su kaçağı tespiti" verdiğimiz hizmeti çok güzel özetliyor. Gizli su kaçakları ve pis su kaçakları dahil her türlü su tesisatı probleminizi üstün tecrübe ve modern teknolojimiz ile çözüyoruz.

Ekonomik: Hiçbir yeri kırmadan, tadilatsız tespit metodumuz tam zamanında ve ekonomik sonucu almanızı garanti ederken gayrimenkulünüze gelebilecek zarar ortadan kaldırılıyor veya minimuma indiriliyor.

Dürüst fiyatlandırma: Müşterilerimizin sorununu dikkatle değerlendirip, fiyatlandırırız. Birçok firma telefonla müşteriyi dinledikten sonra rastgele fiyat verir, işi gördükten sonrada fiyatı değiştirebilir. Çağrı merkezimizi arayıp kaydınızı verirken problemin tespiti için fiyatını da öğreneceksiniz.

Gayrimenkulunuzde su kaçağı problemi yaşadığınızda doğru kararı vermeniz hem paranızı hemde gayrimenkulunuzun uzun vadeli değerini koruyacaktır. Yanlış kişilerle çalışmanız fahiş ödemeler yapmanıza ve gayrimenkulunuze zarar verilmesine sebep olabilir.

Su kaçağı tespit çalışması bir izleme ve akıl oyunudur, biz bunu tecrübeli uzman personelimiz ve modern teknoloji ürünü cihazlarımızın doğru kullanımı ile kısa zamanda başarıyla sonuçlandırıyoruz.

Biz gayrimenkulunuzu gelebilecek zarardan korurken, paranızı tasarruf etmenizi de sağlıyoruz. Eğer su kaçağı veya su tesisatı ile ilgili herhangi bir probleminiz varsa, Çok geç olmadan bizi arayın.

DUVAR VE HER TÜRLÜ YER DÖŞEMESİ ALTINDAKİ GÖRÜNMEYEN SU BORULARINDA, KAÇAK TESPİT VE ONARIMI

Gözünüzün görmediği yerler, aklınızdan çıkmasın!

Eğer su, tesisat borusundan sızacak bir delik buluyorsa bizimde onu kesinlikle bulup, problemi çözecek bir yöntemimiz var.

Üstün teknolojimiz ile her türlü gizlenmiş su kaçağını nerede olursa olsun, bulup onarıyoruz.
 

 • Duvarların arkasında
 • Beton ve asfalt zemin altında
 • Bodrumda
 • Bahçede
 • Sızıntı ve rutubetin oluştuğu çatıda
 • Yerden ısıtma sisteminde
 • Kalorifer tesisatı borularında

UZMANLARIMIZ, ZEMİNDEKİ SU KAÇAĞINI NOKTASAL TESPİT İLE BULSUN

Zemindeki su kaçağı belirtileri;

1. Bataryalar ve musluklar kapalıyken, tesisat borusundan gelen akan su sesi, yer döşemesinin altındaki boruda bir kaçak olduğunun belirtisi olabilir.

2. Eğer yer veya duvarlarda çatlaklar gözlemliyorsanız, bu altdan geçen borulardaki su kaçağının belirtisi olabilir.

3. Halıların altındaki küf veya aşırı rutubet, döşemenin altından geçen borulardaki su sızıntısının belirtisi olabilir.

4. Kullanımınızda bir artış olmadığı halde, faturanızda artan tüketim miktarı tesisatınızdaki kaçağın belirtisi olabilir.

Duvar veya zeminde su kaçağının bulunması

Su kaçağının yeri tam tespit edilmeden,tahminler yaparak varsayımlar üzerine duvar veya zemindeki döşemenin kırılması artık kabul edilebilir bir onarım metodu değildir. Su kaçağının bulunması için gayrimenkulünüzün kırılıp dökülmesine izin vermeyin.

Su kaçağını bulma işlemi, tecrübe kadar teknolojiyede sahip olmayı gerektirir.

Kırmadan Su kaçağı bulma işlemi
 • Özel elektromanyetik amfi cihazı,
 • Elektromanyetik boru ve tesisat bulma cihazı,
 • Elektroakustik cihaz gerektirir.

Doğru ekipmanla su kaçakları binaya daha fazla zarar vermeden bulunur. Birçok işlemde kaçak kırmadan tespit edildikten sonra sadece bir fayans kadar alan kaldırılarak, sızıntı yapan boru kesiti değiştirilir.Kalorifer sisteminde bunada gerek yoktur, yerleri kırmadan boruların içine salınan mineral kristal ürünümüz ile sorun ortadan kaldırılır.

Konusunda iyi eğitim almış, Tecrübeli su kaçağı uzmanı üstün teknolojiye sahip cihazlar kullanarak özenle kaçağı bulur.Size zamandan ve paradan tasarruf sağlar.

DUVARLARIN ARKASINDAKİ SU KAÇAKLARINI HİÇBİRYERİ KIRMADAN BULUYORUZ!

Duvarların içinden geçen borulardan sızan su, size ciddi başağrısı yapar.Fakat Su Kaçağı Uzmanı nın bu kaçakları, size daha fazla zarar vermeden bulacağından emin olabilirsiniz. Su kaçaklarını;
 • Duvarların arkasında
 • Tuvalet ve Banyolarda
 • Banyo ve tuvaletlere komşu odalarda
 • Beton –Fayans zemin ve asfaltda
 • Bahçedeki su tesisatında
 • Ana su vanasında
 • Şebeke hattında
 • Ve ayrıca çatıya giren sudan kaynaklanan rutubeti arıyor ve buluyoruz.

SU KAÇAĞI BELİRTİ VE BULGULARI

Su tesisat borularınızda kaçak olduğunda aşağıdaki belirti ve bulgularla karşılaşabilirsiniz;
 • Bütün musluk veya vanalar kapalı iken tesisatınızdan sanki, sifona dolan su gibi ses duyabilirsiniz.
   
 • Batarya ve musluklarınız kapalı olduğu halde su saatinizdeki sayılar akan su miktarın arttığını gösteriyormu? Sayaçdaki sayıları yazın ve 30 dk. sonra değişiklik varmı kontrol edin.Eğer değişiklik varsa su kaçağı olabilir.
   
 • Duvarınız veya yer döşemenizde ıslaklık ,rutubet,yumuşaklık veya bir şey dökülmediği halde renk değişikliği olabilir.
   
 • Zeminde sıcak bölgeler oluşur,genelde taş veya beton zeminde ortaya çıkar.
   
 • Atık ve Pis su borularının yanındaki duvar veya yerden kötü kokular duyarsanız
   
 • Binanızın temel duvarı çatlar,bahçenizden geçen Atık su hattında sorun varsa bitkiler aniden artar,veya bir sebebi olmadan toprakda hareketlenme olur.

SEBEP VE SONUÇ

Müşteri, Şirketimizi aradığında, genellikle temiz veya pis su hattında kaçak olduğunu düşünmekte ve hızla sorunun giderilip, sebep olduğu zararlarında durdurulmasını istemektedir. Su Kaçağı Uzmanı mızın en küçük onarım alanında, kesin sonuç sağlayan, noktasal tespit ve onarım servisi ile tadilat masraflarınızda size büyük tasarruf sağlayacaktır.Bizi arayarak Hızlı ve uygun maliyetli servis almak için 5 sebep :

Hızlı sonuç: Üstün teknolojimiz kaçağın kaynağını hızla bulur

Sonucu doğrulama: Her işin sonunda raporlama

Para tasarrufu: Çalışmalarımız gayrimenkulunüze su kaçağından gelen zararı en aza indirir

Teyit: Pis su borusunda kaydedilen video görüntüsü sorunu şüpheye yer bırakmadan ortaya koyar.