Lavabo Tıkanıklığı Açma
Ana Sayfa / Tıkanıklık Açma  / Gaziantep  Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı açma nasıl yapılır? Açılmayan lavabo tıkanmalarının çözümü nedir? Lavabolar neden tıkanır?Tıkanan lavaboları kim açabilir?lavabo tıkandı

lavabo nasıl açılır?

Lavabo tıkanıklık sorunları yapılarda önemli sorunlardan biridir, tıkanıklık arızası meydana geldiğinde lavabo kullanılamaz ve hayatımızı zorlaştırır.İleri hatlarda oluşan lavabo tıkanması dahada önemli bir sorundur yapılarda atık su ana hatlarında tıkanma olursa lavabodan suyun geri basma riskide vardır buda oturulan bir daire işin kötü sonuçlara yol açar lavabo tıkanma sorununu biran önce müdahale edilip tıkanıklığın açılması gerekir.

Özellikle eski binalarda lavaboların gider boruları gırtlak borusu dediğimiz spreal borulardan yapılmıştır, oysaki lavabo giderlerinde en az 50mm çapında pvc pimaş boru kullanılmalı ve yeterli eğim meyil ile döşenmelidir. Yapınızın lavabo atık su gideri hortum ile döşenmişse tıkanma sorunları daha kolay ve daha sık meydana gelir.

Basınçlı su makinaları yardımı ile lavabo tıkanklığının açılması

Tıkalı bölgeye yüksek basınçlı su makinalar yardımı ile basılmasıdır.Su boruya hapsedilir ve basınçla birlikte tıkalı bölgede kuvvet oluşur sorun bu şekilde çözülür.Fakat tıkanıklık sebebi tıkanmaya neden olan nesne katı ise örneğin boruda beton donması,sert metal bir parçanın dirsekte takılması gibi boruda betonun ne işi var diyebilirsiniz bazen evlerde beyaz çimento. alçı gibi işler yapıldıktan sonra kovaları lavaboda yıkarlar yeterince bol su dökülmesse alçı yada beyaz çimento derzin kalıntıları boruların içinde dibe oturarak donabilir.Biz bazı çalışmalarımızda bu olayları görüyoruz.

Bu gibi durumlarda tıkanıklık basınçla açılamayabilir Spreal sistemi kullanan makina ile lavabo tıkanıklığının açılması Basınçlı su makinalarıyla yapılan çalışmada lavabodaki tıkanma yukarıdaki belirttiğimiz durumlarda açılmaz (derz,beton,alçı). Hatta uygulama yapılıp açılmassa yüksek basınçla boruya verilen su lavabodan tepecektir buda evde büyük bi kirliliğe ve kötü kokunun yayılmasına sebep olur. lavabodaki tıkanmaya önce kanal görüntüleme kamerası ile bakılıp tıkanan nesneyi görmek yararlıdır.

Spreal sistemli tıkanıklık açma makinaları ile tıkanıklığın açılması

Spreal sistemli tıkanıklık açma makinaları tıkalı bölgeye ulaştığında nesneyi yada sebeb olan cismi parçalayaraklavabo tıkanmasını açar ve en doğru kesinçözümü sağlar. Daha sonra yine yukarda belirttiğimiz gibi açılan lavabo gideri basınçlı su ile yıkanıp boru içi temizlenirse fayda sağlar.

lavabo tıkandı? lavabodan su geri geliyor? lavabodan su az ve yavaş gidiyor? lavabo su kaçırıyor?

kimyasal ilaçla lavabo tıkanıklığı açılırmı?
lavabo tıkalı durumda ile kimyasallar pek bi işe yaramayacaktır. Hatta çoğu zaman eski tip boruların plastik çontalarını eriteceğinden su sızıntısı ve kaçaklarına neden olacaktır. Özetle bu kimyasallar lavabo tıkanması gibi gider tıkanmalarında kullanılmamasını öneriyoruz. .Bütün lavabo sorunlarınızda bizimle irtibata geçebilirsiniz.lavabo tıkanıklığı açma.